O firmie

Witaj!
To my jesteśmy
TM Toys!


Przewiń

Nasza historia

Założycielami firmy w obecnym kształcie są Magdalena Duhanik-Persson i Tomas Persson. W 2006 roku stali się oni właścicielami BRIO Polska – polskiego oddziału szwedzkiego koncernu BRIO AB – jednego z najbardziej znanych na świecie producentów zabawek drewnianych. W Polsce koncern ten funkcjonował pod nazwą BRIO Polska od 1997 roku. 

Celem spółki działającej obecnie pod nową nazwą TM Toys była dystrybucja zabawek na rynku polskim na skalę ogólnokrajową. Ideą było stworzenie portfolio składającego się z zabawek tworzonych na najpopularniejszych licencjach przez renomowanych producentów. Wszystkie dystrybucje pozyskiwane przez TM Toys miały charakter wyłączności na terytorium Polski. 


Nasza historia

Najbardziej znanymi liniami, które firma wprowadziła na polski rynek, są między innymi: Tamagochi, Ben10, Zhu Zhu Pets i Rubik cube.

W 2015 roku firma zaczęła rozszerzać swoją działalności w krajach ościennych, stając się jednym z największych dystrybutorów zabawek w regionie Europy Centralnej. Obecnie posiada ona oddziały na Węgrzech, w Czechach, Słowacji i Rumunii. Wraz z rozwojem oferta firmy wzbogacona została o zabawki projektowane i produkowane bezpośrednio przez TM Toys. Nad autorskimi projektami czuwają pracownicy oddziału TM Toys w Hong Kongu. 


"Czasami trzeba zaufać intuicji..."

Nowoczesne rozwiązania

Wychodzimy naprzeciw nowoczesnym rozwiązaniom logistycznym i stale podnosimy jakość dostaw oferowanych produktów. Współpracujemy z centrum logistycznym Arvato Bertelsman posiadającym certyfikaty bezpieczeństwa i jakości ISO 9001:2008 i 22000. Nasz magazyn zlokalizowany jest w centralnej Polsce, niedaleko Poznania, skąd obsługujemy polskich i zagranicznych partnerów. TM Toys posiada wieloletnie doświadczenie w logistyce importu z Chin i Dalekiego Wschodu. Aby sprostać oczekiwaniom klientów TM Toys wykorzystuje zdywersyfikowane metody dostaw produktów: B2B, B2C, FOB, EX WORKS, DROPSHIPPING.  


Nowoczesne rozwiązania

Jak działamy?

Od początku obecności na rynku strategią firmy jest dystrybucja najlepszej jakości markowych zabawek uznanych światowych producentów. Specjalizujemy się również w zabawkach licencyjnych, czyli takich, które przedstawiają najpopularniejsze postaci ze świata dziecięcych filmów, bajek czy komiksów. Dystrybuowane przez nas zabawki można znaleźć w niemal wszystkich sieciach hipermarketów, w sklepach sieci SMYK, Empik jak również w większości sklepów zabawkowych w Polsce. Podobnie działamy na Węgrzech, w Czechach i Słowacji, w Rumunii, Białorusi.

Współpracujemy również z dobrze ugruntowanymi firmami lokalnymi w Krajach Bałtyckich i na Bałkanach. W trosce o bezpieczeństwo i właściwy rozwój dzieci dbamy o to, aby produkty z naszej oferty posiadały wszystkie niezbędne badania i atesty. Prowadzimy procesy selekcji oferty pod kątem dopasowania zabawek do odpowiedniej grupy wiekowej oraz o możliwie jak najlepszych walorach rozwojowych i edukacyjnych. Nasze produkty wielokrotnie brały udział w konkursach dla producentów zabawek i zdobywały liczne nagrody zarówno w Polsce jak i za granicą.


Jak działamy?


Przewiń

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do Newslettera

Zapisz się
TM TOYS logo

Gdzie nas znaleźć

Kontakt

ul. Zbożowa 4, wejście B, IIp.
70-653 Szczecin
NIP: 851-10-21-941

tel. +48 91 43 111 50
e-mail: biuro@tmtoys.pl